HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu’ndan İsrail tepkisi: Ticaret kısıtlaması değil, bütün ilişkilerin kesilmesi gerek

T24 Haber Merkezi

Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, alınan İsrail’e ihracat kısıtlaması kararını eleştirdi. Yapıcıoğlu, “Ticaret kısıtlaması değil, bütün ilişkilerin kesilmesi, teröre ve en tehlikeli teröriste yardım edenlerin cezalandırılması gerekir. İsrail, siyonist bir terör örgütüdür” diye yazdı.

HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, Ticaret Bakanlığı’nın İsrail’e ihracat kısıtlaması paylaşımını alıntılayarak hükümeti eleştirdi. “İsrail diye bir devlet yoktur” yazan Yapıcıoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Dünya barışı ve insanlık için en büyük tehdit”

“İsrail diye bir devlet yoktur. İsrail, siyonist bir terör örgütüdür. Dünyanın en tehlikeli terör örgütü, elinde bulundurduğu nükleer silahlarla dünya barışı ve insanlık için en büyük tehdittir. Ticaret kısıtlaması değil, bütün ilişkilerin kesilmesi, teröre ve en tehlikeli teröriste yardım edenlerin cezalandırılması gerekir.”

TIKLAYIN – Türkiye, savaşın başlamasından altı ay sonra, 54 ürün grubunda İsrail’e ihracatı kısıtladı

TIKLAYIN – İsrail’den, Türkiye’nin ihracat kısıtlaması kararına ilk tepki: Türkiye ekonomisine zarar verecek paralel tedbirler alınacak

TIKLAYIN – Savaşın başlangıcından altı ay sonra gelen İsrail’e ticaret kısıtlaması: Türkiye’den İsrail’e ihracat hangi ürünlerde sürüyor?

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x