Dikkat: Binance Bu 5 Altcoin’i Vadeli İşlemlerden Delist Edecek!

Binance Futures, belirli COIN-M sürekli sözleşmelerinin kaldıraç ve marjin kademelerini listeden çıkaracak ve güncelleyecek. Bu bağlamda borsa, pozisyonları kapatacak ve sözleşmeleri 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde listeden çıkaracak. Binance, kullanıcıları likidasyondan maruz kalmamak için pozisyonlarını ayarlamaları konusunda uyardı.

Binance, 4 altcoin’in marjlı sürekli sözleşmelerini listeden çıkaracak

Yaptığı resmi duyuruya göre Binance, KNC/USD, ICX/USD, XTZ/USD coin marjlı sürekli sözleşmeleri ve ROSE/USD, APE/USD coin marjlı sürekli sözleşmeleri 20 Mayıs 2024 tarihinde saat 17:00’de ve 21 Mayıs 2024 tarihinde saat 17:00’de otomatik olarak tasfiye edecek. Borsa, tasfiyenin ardından bu altcoin marjlı sürekli sözleşme alım satım paritelerini kaldıracak.

Bu arada, Binance Contracts, KNC/USD, ICX/USD, XTZ/USD, ROSE/USD ve APE/USD coin marjinli sürekli sözleşmelerin kaldıraç ve marjin merdivenini 10 Mayıs 18:30’da güncelleyecek. Borsa, güncellemeden önce açılan mevcut pozisyonlar etkileneceğini belirtti. Bu yüzden, kullanıcıların olası bir likidasyona maruz kalmamaları için pozisyonlarını ayarlamalarını şiddetle tavsiye etti.

Borsa, kullanıcıların yeni pozisyon açmalarına izin vermeyecek

Binance, kullanıcıların otomatik uzlaşmadan kaçınmak için borsa kotundan çıkarma zamanından önce açık pozisyonlarını kapatmalarını önerdi. Borsa, kullanıcıların aşağıdaki tarihlerden itibaren bahse konu sözleşmeler için yeni pozisyon açmalarına izin vermeyecek.

  • 20 Mayıs TSİ 11:30: KNCUSD, ICXUSD ve XTZUSD COIN-M sürekli sözleşmeleri.
  • 21 Mayıs TSİ 11:30: ROSEUSD ve APEUSD COIN-M sürekli sözleşmeleri.

Kullanıcılar için uyarılar!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance gözden geçirmelerden sonra bu tür kararlar alıyor. Bu geçişin sorunsu olması için de kullanıcıları bazı konularda uyarıyor. Bu bağlamda borsa, şu uyarıyı yaptı:

Binance Futures, kullanıcıları korumak ve aşırı değişken piyasa koşullarında olası riskleri önlemek amacıyla, yukarıda belirtilen sözleşmelere yönelik olarak, her bir teminat kademesindeki maksimum kaldıraç değerini, pozisyon değerini ve sürdürme teminatını ayarlamak, faiz oranı, prim ve sınırlandırılmış fonlama oranı gibi fonlama oranlarını güncellemek, fiyat endeksinin bileşenlerini değiştirmek ve İşaret Fiyatını güncellemek için Son Fiyat Korumalı mekanizmayı kullanmak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, daha fazla duyuru yapmadan ek koruyucu önlemler alabilir.

Binance, Portföy Teminatı hesabı altındaki CM Cüzdanlarındaki tüm KNC, ICX, XTZ, ROSE ve APE pozitif bakiyelerini, uzlaştırma tamamlandıktan sonra otomatik olarak Çapraz Teminat Cüzdanına aktaracağını belirtti. Portföy Teminatı hesabı olmayanlar için CM Cüzdanlarındaki bakiyeleri Spot Cüzdan’a aktaracak. Ayrıca Portföy Teminatı hesabı altındaki CM Cüzdanlarındaki tüm KNC, ICX, XTZ, ROSE ve APE negatif bakiyeleri, uzlaşma tamamlandıktan sonra otomatik geri ödeme işlemi gerçekleştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x